Sign in RU RU EN EN PL PL ES ES
muzmo
Wydawca Krzysztofa Zalewskiego: "Miłość, Miłość" nie jest plagiatem
 Add to favorites

- Te piosenki nie są nawet do siebie podobne - ocena w rozmowie z Onetem przedstawicielka firmy Kayax, pytana o podobieństwo między piosenką "Miłość, Miłość" Krzysztofa Zalewskiego a "Don't Wake Me Up" angielskiej piosenkarki Lianne La Havas.

Na podobieństwo zwrócił uwagę czytelnik portalu CGM.pl. Chodzi o singiel, promujący album Krzysztofa Zalewskiego "Złoto" i piosenkę z debiutanckiej płyty angielskiej piosenkarki pt. "Is Your Love Big Enough" z 2012 r.

Przedstawicielka firmy Kayax, wydawcy Krzysztofa Zalewskiego, podkreśliła w rozmowie z Onetem, że nie może być mowy o plagiacie, czy choćby podobieństwie między utworami. - Te piosenki nie są nawet do siebie podobne. Mówimy o raptem kilku sekundach jednego fragmentu - powiedziała, dodając, że zarzut plagiatu wydaje się niepoważny.

Linie melodyczna zwrotki i refrenu nie są do siebie podobne, przekonywała. - Jedyne podobieństwo, jakie dostrzegam to podobieństwo trzech, czterech dźwięków, które pojawiają się na przestrzeni kilku sekund. To wynika ze statystyki - takie jest prawdopodobieństwo zagrania po sobie tych samych kilku dźwięków, akordów. Liczba dźwięków jest ograniczona. To tyle. Te piosenki nie są do siebie podobne - zaznaczyła - Tak samo można posądzić kogoś o plagiat za zagranie sekwencji na perkusji, która przypomina nam jakąś inną piosenkę. Nie dajmy się zwariować.

14/02/2018 16:11:45
Go to the news list
Comments
There are no comments yet, be the first.
Your comment
Recommended
Search any pictures!*
Adult videos and photos!*
Best world video + search!*
Feedback / For copyright holders - abuse.muzmo@gmail.com
Social Networks
 @muzmo
muzmo.org © 2009-2020
Feedback / Report an error