Sign in RU RU EN EN PL PL ES ES
muzmo
Konferencja prasowa przed premierą spektaklu "Boxality". Agustin Egurrola: to ważny moment w mojej karierze [RELACJA]
 Add to favorites

21 listopada w teatrze "Palladium" w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu tanecznego w reżyserii Agustina Egurroli. - To ważny moment w mojej karierze. Powstaje coś naprawdę oryginalnego - mówi choreograf, dla którego "Boxality" będzie debiutem reżyserskim. W obsadzie znaleźli się tancerze z programu "You Can Dance", muzykę skomponował Andrzej Smolik.

7 listopada w warszawskich "Hybrydach" Agustin Egurrola opowiadał o pracy nad "Boxality". Spektakl jest najbardziej osobistą wypowiedzią w jego karierze.

Pomysł na produkcję kiełkował w nim od lat. Po inspiracje pojechał na Brodway. - Byłem w Stanach kilka razy, oglądałem wszystkie największe produkcje, ale choć miały wielomilionowe budżety, nie zrobiły na mnie większego wrażenia. Poszedłem na Off Brodway, zobaczyłem tam wszystko - wspomina choreograf. W głowie, jak slajdy, przewijamy mu się dotychczasowe dokonania. Produkcje telewizyjne, oprawa największych koncertów, choreografie na różnego rodzaju okazje. Chciał czegoś więcej. - Poczułem, że to odpowiedni moment na osobistą wypowiedź. Wielką siłą napędową była grupa tancerzy, z którymi pracowałem na sali. Doszedłem do wniosku, że muszę to też zrobić dla nich. Tworzą piękne obrazki dla gwiazd estrady. Tutaj będą grali pierwszy plan - podkreślał Egurrola.

Muzyka opowieści

Ważnym elementem pracy nad spektaklem tanecznym będzie warstwa muzyczna. Reżyser do współpracy zaprosił Andrzeja Smolika. - Nie dawałem mu szczegółowych wytycznych, opowiedziałem jedynie, o czym są poszczególne sceny - tłumaczył na konferencji reżyser.

Dla Smolika taka forma muzyczna to coś nowego. - Agustin postawił przede mną duże wyzwanie. Pierwszy raz w życiu pisałem muzykę do tańca. Mówiono o mnie, że piszę muzykę klubową, taneczną, dla tańczących inaczej. Jednak muzyki wspierającej ruch w spektaklu dotąd nie robiłem. Praca trwała bardzo długo, proces był rozciągnięty w czasie. Bardzo trudno napisać muzykę do spektaklu tanecznego, którego nie ma. Powstały trzy utwory. W końcu Agustin zaprosił mnie na próbę. Dostałem dużą dawkę inspiracji, która pozwoliła mi napisać całą muzykę - wspominał muzyk.

W swojej pracy nie ograniczał się w niczym. - Utwory będą bardzo różnorodne. Kilka jest naprawdę gitarowych, mrocznych. Jeden to nawet hardcore-metal. Będą też trzy piosenki, więc rozpiętość muzyczna jest naprawdę duża - dodał Smolik.

Osobista podróż

Do premiery pozostały dwa tygodnie. - Przebyliśmy z tancerzami długą drogę. Przez lata byli przyzwyczajeni do produkcji telewizyjnych, gdzie robili za tło. Tutaj pokazali w pełni swój potencjał, na naszych oczach stali się aktorami - komplementował tancerzy obsady Egurrola.

Mimo że w spektaklu nie ma ani jednego dialogu, to spektakl ma bardzo konkretną historię. - Przez 70 minut opowiadamy językiem ciała dziewięciu tancerzy i przy użyciu sześciu (tytułowych) boksów. To opowieść o dziewczynie, która idzie przez życie, szuka w nim szczęścia. Pokonuje wiele ograniczeń. Wybrałem zjawiskową tancerkę, która nas przez ten świat przeprowadzi. Ten spektakl da nam wiele do myślenia. Ten świat jest bardzo rozpędzony i każdy z nas musi odnaleźć samego siebie. Dlatego trzeba wyjść ze swojego pudełka i spróbować zawalczyć o siebie - zapowiadał reżyser.

W spektaklu pojawią się tancerze znani z programu "You Can Dance", z którymi Agustin pracuje na co dzień. - Czegoś takiego jak "Boxality" jeszcze w Polsce nie było. Prawdziwa miłość, bieg do szczęścia. Przyjdźcie zobaczyć! - zachęcał reżyer. Premiera "Boxality" już 21 listopada w warszawskim teatrze "Palladium".

07/11/2017 21:00:33
Go to the news list
Comments
There are no comments yet, be the first.
Your comment
Recommended
Search any pictures!*
Adult videos and photos!*
Best world video + search!*
Feedback / For copyright holders - abuse.muzmo@gmail.com
Social Networks
 @muzmo
muzmo.org © 2009-2020
Feedback / Report an error