Sign in RU RU EN EN PL PL ES ES
muzmo
"WinyLOVE story" - sylwestrowa premiera w Teatrze Muzycznym w Lublinie
 Add to favorites

Przeboje z winylowych płyt z lat 60. XX w. są kanwą widowiska muzycznego pt. "WinyLOVE Story - muzyczne hity z czasów wielkiej płyty", które przedstawi Teatr Muzyczny w Lublinie. Premiera widowiska - w sylwestrowy wieczór.

Hity polskiej muzyki rozrywkowej z końca lat 60. XX wieku są w przedstawieniu wkomponowane w miłosną historię, która - jak zapowiadają twórcy widowiska - nie będzie ani ckliwa ani rzewna, ale z humorem i dowcipem.

"Te utwory posłużyły mi do opowiedzenia historii fabularnej, miłosnej, opowiadającej o miłości maturzystki i marynarza. Jest to historia retrospektywna; poprzez te retrospektywy opowiadamy rok z życia marynarza" - powiedziała autorka scenariusza i reżyser widowiska Urszula Lewartowicz.

W spektaklu zabrzmi w sumie 26 piosenek, które kiedyś śpiewali m.in. Skaldowie, Trubadurzy, Czerwone Gitary, Karin Stanek, Kasia Sobczyk, Jerzy Połomski, Piotr Szczepanik, Maria Koterbska. Artyści przypomną takie przeboje jak "Powiedz stary", "Serduszko puka", "Znamy się tylko z widzenia", "W siną dal", "Autostop", "Rudy rydz", "Nie całuj mnie pierwsza", "Cała sala", "Takie ładne oczy". Jak zapowiada Lewartowicz, w większości będą one wykonywane "klasycznie, ale będą też niespodzianki aranżacyjne".

Widowisko ma być artystyczną podróżą do okresu, gdy gramofonowe winylowe płyty były podstawowym środkiem rozpowszechniania nagrań muzycznych. Obecnie stały się one symbolem jednego z najlepszych okresów w rozwoju polskiej muzyki rozrywkowej. "Moda na winyle powraca. Chcemy też oddać hołd tym wspaniałym twórcom"- zaznaczyła Lewartowicz.

Premiera widowiska "WinyLOVE Story - muzyczne hity z czasów wielkiej płyty" w Teatrze Muzycznym w niedzielę 31 grudnia.

31/12/2017 19:35:26
Go to the news list
Comments
There are no comments yet, be the first.
Your comment
Recommended
Search any pictures!*
Adult videos and photos!*
Best world video + search!*
Feedback / For copyright holders - abuse.muzmo@gmail.com
Social Networks
 @muzmo
muzmo.org © 2009-2020
Feedback / Report an error